úterý 27. července 2021 Věroslav

Opilému muži v Brně naměřili v poledne přes pět promile

Neuvěřitelných 5,22 promile nadýchal o víkendu muž v centru Brna. Množství alkoholu v krvi, které může být až smrtelné, naměřili Brňanovi zaměstnanci záchytné stanice, kam putoval z rukou strážníků.

Muže, který byl očividně silně opilý, si hlídka všimla v neděli v poledne na Dornychu, když seděl na schodišti u obchodního domu. Protože sám nedokázal ani pořádně vstát, komplikoval na místě práci úklidové službě. Kdykoli se pokusil o chůzi, jen se nebezpečně potácel a bylo znát, že své tělo nemá pod kontrolou. 

„Domluva s ním byla složitá a strážníky přesvědčoval, že křestní jméno má stejné jako příjmení. Ukázalo se však, že to není pravda. Dechovou zkoušku nejprve vůbec nezvládl,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Změřit hodnotu alkoholu v krvi se u dotyčného podařilo až po převozu na záchytnou stanici, kde přístroj ukázal hodnotu 5,22. „Pro nenavyklého člověka by mohla být smrtelná, zdravotníci však vyhodnotili, že muž je schopen pobytu na záchytce. Do své péče si ho tedy převzala lékařka,“ dodal Ghanem.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Městská policie Brno

Štítky promile, alkohol, strážníci, krimi

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.