pondělí 1. března 2021 Bedřich

Podvodník prodával na internetu neexistující bagry

Podivný způsob přivýdělku si vymyslel muž z Brněnska, který na internet nasdílel inzerát, ve kterém měl prodávat dva minibagry. Nabídka se zalíbila jinému muži, který prodejci poslal zálohu a čekal na instrukce, kterých se ale nedočkal. Podle falešného účtu na jména rodičů ale policisté pachatele brzy našli.

Internetové prostředí se rozhodl využít ke svému prospěchu sedmadvacetiletý muž. Vypustil do éteru inzerát, ve kterém prodával dva minibagry za skoro sto tisíc. Jeden měl být funkční a druhý na náhradní díly, vůbec mu ale nevadilo, že žádné stroje nikdy nevlastnil. 

To však nevěděl jednatřicetiletý muž z Brněnska, který s ním rychle navázal kontakt a chtěl s ním uzavřít obchod. Dohodli se spolu na zaslání desetitisícové zálohy a kupující čekal na instrukce, kdy si pro bagry může přijet. Ale marně. 

Falešný prdejce se nejdřív začal všemožně vymlouvat a poté přestal komunikovat úplně. Podvodník ale udělal řadu fatálních chyb, jako například i to, že si zřídil účet na jména starých rodičů. 

„Pro vyšetřující kriminalisty pak nebylo velkým problémem zjistit další skutečnosti, které posloužily k usvědčení muže. Ten se pokoušel i kriminalistům vymlouvat, ale neuspěl. Nyní je stíhaný pro podvod.“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek. 

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Pixabay.com

Štítky Podvodník, bagr, brněnsko, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.