pondělí 25. ledna 2021 Miloš

Muž se těšil na těžbu kryptoměny, místo toho přišel o sto tisíc

Obchodování po internetu je někdy větší oříšek než to v reálném světě. Na nové moderní podnikání se tak těšil například muž z Brněnska, který se těšil na speciální vytěžovací program na kryptoměny. Softwarový specialista se ale brzy ukázal jako podvodník a muž tak přišel o sto tisíc korun.

Na obchodování s kryptoměnami se předčasně těšil osmačtyřicetiletý muž z Brněnska. Na internetu se spojil se softwarovým obchodníkem, který mu za zhruba pět tisíc dolarů nabídl speciální program na těžbu kryptoměn. Na platebních podmínkách i způsobu předání programu se dohodli rychle a nic nebránilo tomu, aby obchod proběhl bez problémů. 

Ty ale přišly vzápětí, když muž obchodníkovi poslal v přepočtu sto tisíc korun a čekal na svoje zboží. Pro podvodného internetového IT technika pak odesláním peněz obchod skončil a muž se tak nedočkal programu, výdělků ani svého vkladu. 

Když nereagoval ani na opakované urgence, obchodování chtivý muž pochopil, že naletěl podvodníkovi.“ shrnul mluvčí policie Bohumil Malášek. 

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jan Kudera

Nikdy bych nic nekoupil po internetu za 100k Kc, tak jen doufam, ze to nebyly jeho celozivotni uspory.

pátek, 15. ledna 2021, 09:32

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.