pátek 4. prosince 2020 Barbora

Starší pán si vyšel do útulku pro psa, zakopl a nemohl vstát. Na zemi zůstal ležet celých 10 hodin

Šedesátiletý muž se vydal pro svého psa do útulku, zakopl ale a kvůli zdravotnímu stavu nemohl vstát. V chladném počasí ležel až do druhého dne, než si ho všiml majitel nedalekého pozemku.

V pátek odpoledne běl obrovské štěstí v neštěstí šedesátiletý muž v Komíně. Náhodou si ho totiž všiml jeden z místních majitelů domu, jak leží na zemi nedaleko jeho pozemku. Pan domácí zavolal na linku 156, aby osobu v trávě přijeli zkontrolovat strážníci. 

Po příjezdu strážníci zjistili, že muž na zemi je při vědomí a bez viditelného zranění, zato značně podchlazený. Strážníkům pověděl, že se ve čtvrtek večer vydal vyzvednout svého psa z útulku, po cestě ale zakopl a upadl. Kvůli zdravotním komplikacím pak nemohl vstát. V chladném počasí a tmě ležel v odlehlé lokalitě, kde si ho nikdo nevšiml, celých deset hodin. 

„Hlídka mu proto poskytla první pomoc, zabalila ho do izotermické fólie a přivolala záchrannou službu. Zdravotníci pak muže po prvotním ošetření převezli do nemocnice. Strážníci navíc zjistili, že po muži bylo předešlého večera vyhlášeno pátrání, a tak prostřednictvím republikových kolegů kontaktovali jeho rodinné příslušníky a o celé události je informovali.“ uvedla mluvčí strážníků Markéta Skřivánková. 

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay

Štítky strážníci, brno, útulek, pes

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Marie Pankova

Chudák pán, hl.že je v pořádku a pejsek má nový domov

úterý, 27. října 2020, 00:05

Vaclav Mazanek

Je to smutné a doufám že pán se brzo uzdraví a bude mít svého pejska zpět !!

pondělí, 26. října 2020, 17:37

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.