pátek 14. srpna 2020 Alan

Muž v Brně okopával zahrádku, místo úrody na něj ale ze země vykoukla dělostřelecká mina

Čtyřiatřicetiletý muž našel při práci na své zahrádce nevybuchlou dělostřeleckou minu. Zavolal proto okamžitě policisty s pyrotechnikem, kteří minu bezpečně zlikvidovali.

Se zajímavým nálezem se včera odpoledne pochlubil policistům čtyřiatřicetiletý muž. Při práci na zahrádce ve Stránicích vykopal předmět, který nevypadal úplně běžně. Těžký kovový nález přijel pro jistotu zkontrolovat pyrotechnik a velmi brzy se ukázalo že to byl dobrý krok. 

Pyrotechnik nálezce informoval, že jde o dělostřeleckou minu, zajistil v okolí výkopu bezpečný prostor a pro jistotu informoval také sousedy, aby nevycházeli z domu dokud o minu nebude postaráno. Tu potom bezpečným způsobem vynesl z výkopu a odvezl ji na odlehlé místo, kde ji řízeně odpálil. 

„Nálezce z uvedeného případu můžeme jen pochválit, zachoval velmi dobře. Neodborná manipulace se starou municí, která bývá velmi často působením koroze ve špatném stavu, může být vysoce rizikovou záležitostí. S podobnými nálezy proto nikdy nemanipulujte, rozhodně je nikam nepřevážejte, vždy je nutné přivolat na místo policisty.“ pochválil postup při nálezu mluvčí policie David Chaloupka. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto PČR

Štítky brno, mina, policie, pyrotechnik

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.