sobota 19. září 2020 Zita

VIDEO: Policisté v autě honili motorkáře se ženou za zády, nakonec vysypal sebe i spolujezdkyni

Překvapivou honičkou skončilo v sobotu odpoledne zastavení motorkáře u obce Rájec Jestřebí. Muž nejdříve v klidu zastavil, když k němu však policisté chtěli přistoupit. Šlápl na plyn a začal ujíždět. Navzdory skutečnosti, že vezl ještě spolujezdkyni.

Policejní hlídka pronásledovala motorkáře směrem na Ždár, muž přidával jízdě na agresivitě a předjížděl v místech, kde je to zakázáno.

Za obcí Žďár se rozhodl setřást pronásledující policisty na polní cestě. V tu chvíli si zřejmě neuvědomil, že p má pro takový terén zcela nevhodný stroj. Na mokré a rozbahněné cestě se dostal do smyku a následně havaroval.

Dvojice se naštěstí při pádu ze stroje nezranila. A proč řidič vlastně ujížděl? „Alkohol i test na jiné návykové látky byl  negativní. Policistům následně sdělil, že zazmatkoval, jelikož si myslel, že mu policisté naměřili příliš vysokou rychlost v obci," uvedla policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Jednačtyřicetiletý muž nyní neunikne trestu. „Mimo porušení dopravních předpisů bude policisty oznámen na příslušný úřad za nepředložení knihy jízd se záznamem o prováděné jízdě se zvláštní registrační značkou. Hrozí mu tak zákaz činnosti až na jeden rok a sankce ve výši až 10 tisíc korun," dodala mluvčí.

 Muž si navíc způsobil škodu na motorce ve výši zhruba 50 tisíc korun. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo15 čtenářů

Foto PČR

Štítky motorkář, spolujezdkyně, honička, žďár, blanensko, polní cesta

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.