úterý 7. července 2020 Bohuslava

VIDEO: Z Cejlu zmizelo motorové čerpadlo za 70 tisíc, zloděje hledá policie, hrozí jim až 8 let vězení

Kuriozní lup si z Cejlu odvezli dva povedení zlodějíčci. Na opuštěné stavbě se jim zalíbilo motorové čerpadlo, a tak si pro něj autem zajeli. Policisté teď po nich marně pátrají.

Ještě minulý měsíc nad ránem se na Cejlu udála loupež nezvyklého předmětu. Z opuštěné stavby tady totiž zmizelo motorové čerpadlo ze sila na omítku. To si vyhlédli dva povedení zlodějíčci, kteří si nejdřív stroj důkladně prohlíželi stejně jako okolí a po krátké poradě se dali do akce. 

Jeden z kumpánů poodjel s autem a jeho parťák tak jednoduše vniknul na staveniště. Potom autem zase přijel zpátky. Jakmile dostali, co potřebovali, stroj za 70 tisíc bleskově odvezli. 

Ačkoli povedené zloděje natočila kamera, brněnští policisté po pachatelích prozatím marně pátrají. Jde o muže bílé pleti menší hubené postavy. Oblečený byl do černé bundy s kapucí (na levé straně kapuce, na levém a pravém rameni a na pravém pasu měl bílý nápis nebo znak ve tvaru trojúhelníku) a vyšisovaných riflí. Dále měl bílé kotníkové tenisky, světlou roušku přes obličej a světlé rukavice.

„Kriminalisté také přijmou jakékoliv informace k automobilu značky AUDI, typ 80 nebo A4, černé barvy v provedení kombi. Navíc by strážci zákona chtěli pohovořit i se svědkem události. V době činu totiž procházel kolem podezřelých a mohl by tak významným způsobem přispět k objasnění trestného činu.“ uvedl mluvčí policie Petr Vala. 

„Za krádež, spáchaný v době nouzového stavu, jim totiž hrozí trest odnětí svobody až na 8 let. Víte, o koho se jedná? Máte k nim jakékoliv informace? Ozvěte se tak na policejní tísňové lince 158. “ dodává policista.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Štítky Brno, čerpadlo, pátrání, policie, cejl, zloděj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Lukáš Muller

KDO TO BYL?

neděle, 7. června 2020, 08:06

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.