pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

Linka 156 je v Brně přetížená. Lidé například žalují na své sousedy, že kouří na balkoně bez roušky

Mimořádný nápor zažívá od čtvrtka tísňová linka 156. Obecné dotazy na podmínky všeobecné karantény, provoz obchodů a dočasné zrušení modrých zón ještě umocnila povinnost nosit roušky na veřejnosti. Provoz na lince narostl o polovinu a prakticky po každém ukončeném hovoru přes den bezprostředně následuje další telefonát. Nad některými ovšem zůstává rozum stát.

Soused opravuje střechu bez roušky nebo kouří na balkoně

Řada telefonátů totiž není vůbec opodstatněná a pouze přitěžuje práci obsluze linky 156. Lidé upozorňují například i na sousedy, kteří na vlastním pozemku opravují střechu s odkrytým obličejem nebo na balkoně rodinného domu kouří cigaretu.

Povinnost nosit roušky přitom platí jen na veřejnosti a koronavirus se podle dostupných studií nedokáže šířit vzduchem na větší než pětimetrovou vzdálenost.

Strážníkům nesmyslné telefonáty přidělávají práci

Strážníci na operačním středisku kromě vyřizování hovorů koordinují práci hlídek, sledují radioprovoz, reagují na alarmy ze střežených objektů, monitorují kamerový systém a zabývají se mnoha dalšími úkoly. Nesmyslné telefonáty je tak jen zbytečně zatěžují.

„Městská policie Brno žádá, aby lidé využívali tísňovou linku s rozmyslem a zejména v naléhavých situacích. Pro obecné informace je určena celostátní bezplatná linka na čísle 1212. Je důležité, aby ji lidé nezaměňovali se „stodvanáctkou“," uzavřel mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo16 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, roušky, brno, strážníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jan Kudera

40 let donášení na StB jen tak z hlavy lidem nezmizí.

pátek, 20. března 2020, 15:21

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.