čtvrtek 13. května 2021 Servác

Opilý mladík se chtěl předvést před přítelkyní. Lehl si na koleje a pak si stoupl před rozjetý vlak

Případ nepochopitelně nezodpovědného jednání vyšetřují policisté z Blanska. Jednadvacetiletý mladík si stoupl před rozjetý nákladní vlak. Vyděšený strojvůdce si myslel, že chlapce přejel. Mladík se přitom celou dobu chtěl jen vytáhnout před přítelkyní, že si umí "stopnout vlak".

Údalost se stala v sobotu 1. února 2020 okolo sedmé večerní. Mladík šel v prostoru kolejiště nedaleko Rájce-Jestřebí. Přitom se předváděl před dívkou. Nejdříve si tak lehnul na jednu z kolejí, kdy kolem něj projel po vedlejší koleji spěšný vlak.

Poté si na stejné koleji stoupnul a roztáhnul ruce čelem k přijíždějícímu nákladnímu vlaku ze směru od Brna ve směru na Svitavy. Těsně před blížícím se vlakem nakonec uskočil. Vyděšený strojvůdce vlak ihned zastavil a běžel na místo. Mladík byl v pořádku.  Strojvůdce tak místo záchranářů volal policisty.

Ti následně zjistili, že má mladý muž slušně upito - nadýchal přes 1,5 promile. Přítelkyně, před kterou se vytahoval, prozrdila, že si chtěl pouze „stopnout“ vlak.

„Vzhledem k mladíkové podnapilosti a jeho chování, kterým ohrožoval nejen sám sebe, ale i ostatní, byl převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici," uvedla policejní mluvčí Lenka Koryťáková. Kromě účtu za nocleh na záchytce může očekávat i pokutu až to 10 tisíc korun.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky blansko, vlak, dráha, mladík

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.