pátek 21. února 2020 Lenka

Neznámý pachatel hodil na zahradu špekáčky jako návnadu pro psa. Byly v nich jehly a zřejmě i jed

Obyvatelé domu na Znojemsku našli na své zahradě šest špekáčků s jehlami a modrou krystalickou látkou uvnitř. Než to majitelé domu zjistili, tak jejich pes stihl část návnady sežrat. Díky pohotové reakci majitelů a veterinářů bude snad pes v pořádku.

Pes stihl kus návnady sežrat

Velice zákeřnou návnadu hodil zatím neznámý pachatel přes plot na zahradu jednoho z domů na Znojemsku. Obyvatelé domu našli na zahradě šest špekáčků s modrou krystalickou látkou a jehlami uvnitř. „Došlo k tomu zřejmě v noci ze středy na čtvrtek minulý týden. Než to zjistili, stačil jejich pes kousek návnady pozřít,“ upřesňuje policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Pachateli hrozí až dva roky za mřížemi 

Pohotová reakce majitelů a následná veterinární péče zařidila, že během pár dnů bude čtyřnohý rodinný přislušník snad v pořádku. „Případem se velmi intenzívně zabýváme a po pachateli tohoto hrůzného činu pátráme. Zajištěnou návnadu jsme odeslali k odbornému zkoumání policejním specialistům do Brna i do Prahy,“ dodává Drahokoupilová. Neznámému pachateli za týrání zvířat hrozí až dva roky za mřížemi. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Tomáš Ditrich

Štítky špekáčky, jehly, jed, návnada

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.