středa 29. ledna 2020 Zdislava

Řidič srazil devatenáctiletého mladíka na přechodu pro chodce, policie hledá svědky

Devatenáctiletého chodce srazilo na přechodu auto. Řidič ani mladík, který přecházel silnici, nebyli pod vlivem alkoholu. Policie nyní hledá svědky, kteří by mohli přispět informacemi o nehodě.

Poslední pátek před Vánocemi se ve Znojmě na ulici Palackého stalo neštěstí. Devatenáctiletý mladík přecházel přechod pro chodce, když ho srazilo auto, mladý muž utrpěl lehká zranění. Nešťastná událost se stala pár minut po šesté ráno. Policie proto prosí veřejnost o informace od svědků události. 

„Jestliže tuto událost někdo viděl nebo má jakékoli informace, které nám ji pomohou řádně objasnit, volejte linku 158.“ vybízí mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. 

V souvislosti s nehodou policie také připomíná řidičům, jak se na komunikacích chovat. V první řadě se řidič musí věnovat plně pouze řízení auta, nesmí ohrozit ani omezit chodce na přechodech a v případě potřeby musí před přechodem zastavit. Jet by neměl vyšší rychlostí než takovou, aby stihl zastavit auto na vzdálenost, na kterou má rozhled.

Chodcům pak policiesté doporučují dbát na svoji viditelnost i ve městě a v obcích. Znova apelují na důležité reflexní prvky a na dostatečnou pozornost, pokud se rozhodnou komunikaci přecházet. V takovém případě je nutné se důkladně rozhlédnout. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto PČR

Štítky Znojmo, nehoda, auto, chodec, svědci, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.