pondělí 18. ledna 2021 Vladislav

Senior se rozhodl nakoupit vánoční dárky, během cesty nechal v autobuse 75 tisíc korun

Devětasedmdesátiletý senior zapomněl v autobuse tašku ve které měl pětasedmdesát tisíc korun. Zrovna mířil do nákupního centra, aby pravděpodobně nakoupil vánoční dárky. Zatím se nepřihlásil žádný poctivý nálezce.

To, že mu taška chybí zjistil příliš pozdě

Do Vánoc zbývá pouhých deset dní a začíná tedy ten pravý shon a kritický čas pro nákup vánočních dárků. Přemýšlení nad obdarováním blízkých je ale často na úkor pozornosti. To se přesně stalo devětasedmdesátiletému seniorovi, který mířil na nákupy. „Důchodce totiž cestou do jednoho brněnského nákupního centra ztratil celou tašku, ve které měl mimo jiné dokonce i 75 tisíc korun. To, že mu taška chybí, zjistil, až již bylo příliš pozdě,“ upřesňuje policejni mluvči Petr Vala. 

Kdo si nechá nalezenou věc, tak se automaticky považuje za zloděje

Do dnešního dne se nepříhlásil žádný poctivý nálezce, tak policisté začali tuto událost prošetřovat z důvodu trestného činu zatajení věci. Občanský zákoník přímo upravuje takové situace. Nalezená věc se musí vrátit vlastníkoví nebo odevzdat na městkém či obecním úřadu. „V případě, že se majitel věci najde, máte též právo na nálezné. Upozorňujeme, abyste si nikdy nalezenou věc nenechávali, jinak se stáváte zlodějem,“ dodává Vala.

Hodnocení článku je 52 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky senior, taška, peníze

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.