úterý 28. ledna 2020 Otýlie

Řidič chtěl na zastávce zleva objet šalinu, naštvaný chodec mu ukopl zrcátko

V Minské ulici pětadvacetiletý řidič nechtěl čekat za tramvají a tak jí začal objíždět zleva. Před stojící tramvají přecházel zrovna osmačtyřicetiletý muž, kterého předjíždějící auto vyděsilo. Po rázné výměně názorů chodec řidiči kopl do zrcátka.

Vypadni, křičel řidič na chodce

V ulici Mínská se sešly dvě temperamentní osobnosti. Jedna za volantem a jedna na přechodu. Pětadvacetiletý řidič neměl dost trpělivosti, aby počkal až tramvaj vyjede ze zastávky a tak ji začal objíždět zleva. Tento manévr vyděsil osmačtyřicetiletého muže přecházejícího přes cestu před šalinou. „Na řidiče proto vzrušeně gestikuloval a zakřičel. Šofér Octavie si to však nechtěl nechat líbit a chodci opáčil, aby z vozovky vypadnul,“ upřesňuje konflikt policejní mluvčí David Chaloupka. 

Tato ostrá formulace byla už na chodce moc a tak řidiči kopl do zrcátka. Tímto chvatem zrcátko poškodil a situaci nakonec museli řešit policisté. „Odpovědnost si za své jednání ponesou obě strany. Řidič za přestupek v dopravě a chodec za poškození cizí věci,“ dodává Chaloupka. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo23 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky zrcátko, řidič, kopnutí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.