Počasí dnes26 °C, zítra25 °C
Neděle 23. června 2024  |  Svátek má Zdeňka
Bez reklam

VIDEO: Chtěl žít jako kaskadér. Samec labutě se proháněl po Brně na střeše šaliny

Nač letět, když se můžete zadarmo povozit? Na Mendlák se snažil dojet ptačí černý pasažér, u světelné křižovatky si jej však přijela vyzvednout odchytová služba. Ke Svratce se dovezl už ve služebním voze.

Černým pasažérem se na několik minut stal sameček běloskvoucí labutě. Okolo půl osmé ranní před zastávkou Poříčí přistál na střeše šaliny číslo pět, kterou se právě přepravovaly desítky lidí do školy či práce. Neplacené jízdy si pták užíval několik desítek metrů, než na světelné křižovatce využil zpomalení dopravního prostředku a slétl ze střechy přímo na silnici. 

K jeho štěstí se labuťákovi nestal žádný úraz, přestože následně celé dva jízdní pruhy přešel pěšky do protějšího parčíku. Bílého černéh pasažéra si všimlo hned několik kolemjdoucích, kteří už za jízdy informovali městskou policii. Ta na místo poslala pracovníka odchytu. 

Labuť byla následně lapena do odchytové sítě a projela se i služebním autem odcyhtové služby až ke Svratce. Tam byl opeřený výtržník puštěn na svobodu. 

"Labuť si při přistávání za snížené viditelnosti zřejmě spletla vodní plochu s podobně barevnou střechou dopravního prostředku."  okomentoval ptačí jízdu Pavel Antonín z odchytové služby Městské policie Brno.

 

Autoři

Štítky labuť, Brno, Mendlovo náměstí, policie, odchytová služba, černý pasažér, střecha, Svratka, Pavel Antonín

VIDEO: Chtěl žít jako kaskadér. Samec labutě se proháněl po Brně na střeše šaliny  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.