pátek 28. února 2020 Lumír

Žena v Brně podváděla při vážení ovoce a zeleniny. Rozdíl byl přes tisíc korun

Nezvyklý případ podvodu museli řešit brněnští strážníci v supermarketu v Řípské ulici. Jedna ze zákaznic se snažila obelstít váhy i ostrahu a odnést si více ovoce a zeleniny, než si sama navážila. Do nenápadného jednání však měla žena opravdu daleko. Rozdíl byl totiž opravdu markantní - mezi zváženou a opravdovou cenou činil přes tisíc korun.

Žena na sebe upozornila už mezi regály, když mezi bedničkami a vahami chodila nezvykle dlouho a zřejmě až příliš spoléhala na to, že mezi ostatními nakupujícími bude nenápadná.

Pracovníkovi ostrahy však bylo podezřelé množství ovoce a zeleniny, které si v sáčcích odnášela a přivolal strážníky. V jejich přítomnosti vyšlo najevo, že hmotnost uvedená na jednotlivých cenovkách opravdu vůbec neodpovídá skutečnosti.

Opětovné zvážení nabraného ovoce a zeleniny pak ukázalo, že rozdíl v ceně je přesně 1 072 korun. „Žena si zboží nakonec kompletně odkoupila a z odchodu odcházela nejen s ostudou, ale také bez tří tisíc korun, které strážníkům ještě před cestou domů uhradila jako pokutu," uzavřel mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Foto pixabay.com

Štítky zelenina, ovoce, nákup, brno, podvod

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.