pondělí 9. prosince 2019 Vratislav

Ujížděli před policií a schovávali se ve křoví. Tříčlenná osádka podivně jedoucího auta byla značně pod obraz

Podivně jedoucího auta si všimla policejní hlídka v Letovicích. Řidiče se policisté pokusili zastavit, ten jim však ujel a auto odstavil na polní cestu. Opilou osádku auta policie následně našla schovanou ve křoví.

V neděli okolo třetí hodiny ráno si policejní hlídka z Letovic všimla podivné jízdy auta Toyota Corolla. Policisté se rozhodli auto zastavit a zkontrolovat řidiče. Na pokyn červenou svítilnou, aby zastavil, řidič ale nereagoval. Namísto toho policisty objel a přidal plyn. Projel Sebranicemi a vydal se směrem na Kunštát. 

Hlídka se okamžitě dala do pronásledování vozu. Ujíždějící auto následně policie objevila odstavené na polní cestě v místě zvaném Podchlumí u Kunštátu. Osádka auta se před policií pokusila ukrýt ve křoví, hlídka je však brzy objevila. 

Všichni v autě včetně řidiče byli opilí

Po zkoušce na alkohol se policisté dozvěděli i důvod, proč se auto snažilo ujet. Skupinka se vracela z noční zábavy plné alkoholu. Řidič nadýchal 1,85 promile, ale odmítal spolupracovat a k řízení auta se nechtěl přiznat. Po následném šetření a výslechu spolujezdců vyšla pravda najevo. 

"Dvaatřicetiletý ujíždějící řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky." oznámila mluvčí policie Lenka Koryťáková. 

Foto pčr

Štítky policie, auto, alkohol, útěk, Blanensko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.