úterý 26. května 2020 Filip

FOTO: Obrovský hazard s lidskými životy. Mladík položil na koleje betonový panel, vlak naštěstí nevykolejil

Klukovina nebo pokus o veřejné ohrožení? Policisté vyšetřují událost z konce července, kdy mladý muž umístil na koleje u Moravského Písku těžký betonový panel. Do něj pak v plné rychlosti narazil vlak, naštěstí nevykolejil.

Těžký betonový panel o rozměru 80 x 50 cm x 7 cm se objevil koncem července na trati v Moravském Písku ve směru na Přerov. Betonový blok byl předtím uložen jako kryt odtokového kanálu nedaleko železniční trati.

Do překážky pak v nočních hodinách narazil projíždějící rychlík jedoucí z Vídně na Ostravu. Vlak rozdrtil betonový panel na několik různě velkých kusů. K vykolejení vlaku, ani k újmě na zdraví cestujících naštěstí nedošlo. „Jen těžko domýšlet, jaké následky mohly vzniknout, kdyby k vykolejení vlaku ve velké rychlosti došlo," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

„Přibližně po dvou týdnech se kriminalistům na základě operativního šetření podařilo ustanovit pachatele tohoto skutku. Jedná se o mladého muže, proti kterému je v současné době vedeno trestní řízení," uvedl Zámečník.

Podle výpovědi mladíka šlo o impulsivní nápad, který ho napadl při večerní procházce. „Policisté nyní došetřují další okolnosti, které poté povedou ke stanovení konečné právní kvalifikace a možnému obvinění," uzavřel mluvčí.

Foto PČR

Štítky vlak, betonové bloky, náraz, moravský písek

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.