pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

Ve vodní nádrži v Blansku se utopil muž. Šel si opilý zaplavat

Plaváním při teplém odpoledni se chtěl v pondělí okolo páté hodiny odpoledne osvěžit pětačtyřicetiletý muž na vodní nádraží Horní Palava v Blansku. Podle svědků byl však značně posilněný alkoholem. Během chvíle zmizel pod hladinou a už mu nedokázali pomoci ani svědci, ani přivolaní záchranáři.

Na místo okamžitě vyjeli policisté, hasiči i záchranáři. Přítomní svědci záchranářům řekli, že se jednalo o muže, který si šel do přehrady zaplavat. Během toho se však ztratil pod hladinou a už nevyplaval.

Hasiči za pomocí člunů propátrali vodní plochu a dno nádrže. „Krátce po půl šesté byl pětačtyřicetiletý muž nalezen pod vodní hladinou v přehradě utonulý," uvedla policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

I přes veškerou snahu však přivolaný lékař konstatoval smrt. Podle výpovědi svědků byl muž zjevně pod vlivem alkoholu. „Alkohol a voda v kombinaci s přeceňování sil se pravděpodobně stala pro plavce osudným. K zjištění dalších okolností byla nařízena zdravotní pitva," dodala mluvčí.

Policisté varují před kombinací alkoholu a plavání. „Přibližně v sedmdesáti procentech případu utonutí hraje roli právě alkohol. Pamatujte, že alkohol vás při plavání neposílí-naopak," uzavřela Koryťáková.

 

Foto PČR

Štítky utonutí, horní pálava, blanensko, muž, alkohol, plavání

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.