úterý 26. května 2020 Filip

Přišel si pro stírací los a odnesl čtyři tisíce. Zloděj oklamal pošťačku a výhru si zaručil důkladnou přípravou

Lstivý zloděj připravil pošťačku o peníze. Při proměňování bankovek ji zmátl a v nestřežené chvíli ukradl čtyři tisíce. Původně si přišel jen koupit los za padesát korun.

Pracovnice České Pošty v Kyjově neměla v pondělí dobrý den. K přepážce, kterou obsluhovala, přišel muž a koupil si výherní los za padesát korun. I takto malou částku však zaplatil pětitisícovkou. Pracovnice za přepážkou mu tak vrátila zbytek. 

Muž však požadoval, aby mu pošťačka vydané bankovky proměnila na menší. Tím ženu zabavil a zmátl. Během směňování si vůbec nevšimla, že ji muž zkušeně připravil o peníze. Až poté, co odešel, si uvědomila, že jí v kase chybí čtyři tisíce korun. To už byl neznámý pryč a prozatím se ho ani nepodařilo najít. 

"Varujeme všechny zaměstnance, kteří pracují v obchodech, stáncích nebo i na přepážkách před podobnými případy. Vždy, když někdo poměrně lacinou věc platí pětitisícovou bankovkou, a následně chce peníze měnit nebo zboží vracet, buďte ve střehu. To je právě okamžik, kdy dochází ke zcizení bankovek. Nenechejte se napálit." říká mluvčí policie Petr Zámečník. 

Foto irozhlas.cz

Štítky česká pošta, zloděj, peníze, los

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.