středa 28. října 2020 Státní svátek

Ve svatoanenské nemocnici v Brně zemřel pacient s nemocí covid-19

Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně zemřel pacient s nemocí covid-19. Zůstávají tam čtyři pacienti s touto nemocí ve vážném stavu, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Dana Lipovská. V kraji je od začátku pandemie k dnešnímu ránu 443 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Vyplývá to z webových stránek ministerstva zdravotnictví. V úterý večer bylo 441 potvrzených případů.

Svatoanenská nemocnice je určená pro péči o pacienty s covidem-19 ve vážném stavu. Má pro to vyčleněno 12 lůžek s možností plicní ventilace. „Nyní jsou na anesteziologicko-resuscitační klinice čtyři pacienti. Všichni jsou napojeni na umělou plicní ventilaci. Jeden mohl být kvůli zlepšení stavu odpojen od mimotělní podpory života," uvedla Lipovská.

Podle posledních informací jihomoravských hygieniků se v kraji testům na koronavirus podrobilo skoro 6000 lidí. V karanténě je kolem 150 lidí, dalších asi 340 lidí v karanténě jsou například pendleři, kteří jezdí do zahraničí kvůli zaměstnání.

V kraji se vyléčilo z nemoci zhruba 250 lidí, kolem 15 zemřelo, byli to lidé v seniorském věku a s více vážnými nemocemi. Přes 150 potvrzených případů je v Brně. Přes 110 je jich na Břeclavsku, v ostatních regionech jako Znojemsko, Brněnsko, Vyškovsko a Blanensko jsou desítky případů, na Hodonínsku deset. Zasažené jsou všechny věkové kategorie, nejméně děti. Nejvíce případů je ve věkové skupině 45 až 54 let.

V ČR je 7504 potvrzených případů covidu-19, s nemocí zemřelo 227 lidí, vyléčilo se 2960 lidí.

Autoři

Štítky ČR, koronavirus, Jihomoravský, 2.VERZE

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.