Fotbalový Vyškov je bez trenéra. Ambiciózní klub vyhodil Trousila

Fotbalisté druholigového Vyškova jsou bez hlavního kouče. Jihomoravský klub v čele s africkým majitelem Kingsleym Pungongem dal výpověď Janu Trousilovi. Bývalému obránci Brna či Slovácka zlomily vaz výsledky z jarní části ligy a naposledy ztracené hanácké derby s Prostějovem, po němž se mužstvu vzdálily pozice zaručují baráž.
Fotbalový Vyškov vstupoval do jarní fáze soutěže s velkým očekáváním. Tým prožil na podzim senzační jízdu v poháru, v němž vyřadil Zlín či Jablonec, a v druholigové tabulce přezimoval na druhém místě. Jenže na výkony z první části soutěže svěřenci Trousila nenavázali. Celek si ze sedmi utkání připsal pouhé dvě výhry. Navíc ztratil duely s tabulkovými konkurenty. Tým, jehož dres obléká několik afrických hráčů, ztratil zápas s Karvinou, Duklou i naposledy prestižní derby s trápícím se Prostějovem, v němž Vyškované i přes herní převahu nedokázali vstřelit branku a prohráli 0:1.
„Bohužel mužstvo nedokázalo na jaře navázat na povedené výkony a poslední tečkou za působením Jana Trousila byla porážka 0:1 v derby s Prostějovem. Kouči Trousilovi patří i přesto velký dík za odvedenou práci a přání štěstí v novém angažmá,“ zdůvodnil jihomoravský celek, který hodlá v nejbližší době představit Trousilova nástupce.
Trousil odtrénoval ve Vyškově 186 utkání a pomohl k historickému postupu do druhé ligy. V uplynulé sezóně dokázal zachránit mužstvo ve druhé lize a v letošním ročníku atakoval barážové příčky. Boj o elitnu, ale Jihomoravané stále nevzdávají. Na první Karvinou ztrácí pět bodů, od třetího místa zaručující baraž dělí Vyškov tři body.










