Čt 13. 8. 2026Alena
Fotbal

Zbrojovka v předehrávce jara vyloupila lídra tabulky a přezimuje na barážové pozici

MMartin Šeda2 minuty čtení23. 11. 2019, 13:42
radost fanoušků Zbrojovky z výhry
radost fanoušků Zbrojovky z výhry · Foto: Marek Fišer

Fotbalisté Zbrojovky zakončili podzim skvěle. V nesmírně důležitém zápase na hřišti vedoucích Pardubic dokázali zvítězit a připsali si tak tři body, které brněnský klub posunuly na třetí, tedy barážovou pozici. Na vedoucí východočeský celek ztrácí Brňané čtyři body.

Zbrojovka neměla ideální start do zápasu. Do první šance se sice hnal brněnský Růsek, ale jeho průnik byl včas zastaven. Následně se do šancí dostávali domácí, kterým se v jedenácté minutě povedlo otevřít skóre. Jeřábek s Hlavatým založili útočnou akci, na kterou navázal Pavel Zifčák, jehož pokus nedokázal Floder zastavit - 1:0.

Zbrojovka našla rychlou odpověď. Po šesti minutách odcentroval z levého křídla Adam Fousek a jeho centr uklidil do sítě Jakub Přichystal - 1:1. Hra se odehrávala především ve středu hřiště a jednotlivé šance byly spíše ojedinělé. V jedné z nich se ve 33. minutě zjevil Jakub Přichystal, který svým lobem těsně minul branku Šmída. Mrzet jej to však nemuselo. O jedenáct minut později využil právě Jakub Přichystal zaváhání obrany Pardubic a hlavičkou přehodil Šmída podruhé - 1:2. Poločas tak ovládla Zbrojovka poměrem 1:2.

Druhá půle byla víceméně ve znamení boje. Zbrojovka držela aktivitu Pardubic na uzdě a domácí se nedostávali do žádných větších šancí. S postupujícím časem se utkání začalo vyhrocovat a rozhodčí Petřík musel aktéry utkání krotit žlutými kartami. V závěrečných patnácti minutách se začaly Pardubice dostávat do větších šancí a Floder musel být v pohotovosti. V jedné z šancí se ocitl Miker, ale v dobré pozici trefil jen náruč Flodera. Ten se vyznamenal zejména v 87. minutě, kdy chytl jasný gól Šejvlovi a výrazně tak pomohl Zbrojovce ke třem bodům.

Zdroj: Zbrojovka Brno

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Po několika sklenkách vyrazila plavat. Ženu z vody museli dostat záchranářiKrimi

Po několika sklenkách vyrazila plavat. Ženu z vody museli dostat záchranáři

Horké dny lákají k vodě, lidé by to ale neměli přehánět s alkoholem. Své o tom ví žena z Pasohlávek, která se po větším množství alkoholu vydala plavat. Z vody ji museli dostat vodní záchranáři, dechová zkouška pak ukázala téměř dvě promile.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook