Pá 14. 8. 2026Alan
Fotbal

Znojmo přivítá Barcelonu. V exhibičním utkání se představí někdejší domácí i zahraniční fotbalové hvězdy

Jjsemdrbnicka1 minuta čtení31. 8. 2018, 7:30
mestsky_stadion_znojmo01
mestsky_stadion_znojmo01 · Foto: stadiony.net

Nezvyklá šance se nabízí fotbalovým fanouškům ve Znojmě. Tamní fotbalový stadion, který je jinak domovem druholigového 1. SC Znojmo totiž dnes hostí exhibiční utkání fotbalových hvězd. V něm se střetne výběr bývalých česko-slovenských reprezentantů se starou gardou FC Barcelona.

V týmu domácích se představí fotbalisté jako Vladimír Šmicer, Marek Jankulovski, Karol Kisel nebo Kamil Čontofalský.  Hlavními hvězdami v dresu katalánského týmu budou vítězové Ligy mistrů Ion Goikoetxea, Juan Carlos a Éric Abidal, který ukončil kariéru teprve před čtyřmi lety.

"Tento projekt jsme odstartovali už před rokem, kdy jsme odehráli v Brně v rámci mistrovství Evropy exhibiční utkání v malé kopané s Barcelonou. Byla to dobrá zkušenost. Španělé měli zájem odehrát i utkání ve velkém fotbalu. Kvůli organizačním potížím se toto utkání nemohlo znovu odehrát v Brně. Volba padla na Znojmo," řekl ČTK jeden z hlavních organizátorů Luděk Zelenka.  

Na české-slovenskou soupisce jsou kromě Šmicera a Jankulovskiho například brankář Jaromír Blažek, Jiří Štajner, Marek Heinz, Jiří Novotný, Martin Latka, Václav Koloušek nebo Tomáš Jun. Slovenský fotbal zastupují Radoslav Zabavník, Stanislav Varga, Vratislav Greško, Miroslav Karhan, Marek Ujlaky a Jozef Kožlej.

Už v pravé poledne odstartuje doplňkový program spojený s Dětským dnem a turnajem malých fotbalistů. V programu je od 16 hodin i zápas osobností týmu Real Top Praha a slovenské Mafuzy. V pražském týmu nastoupí i bývalí znojemští hokejisté Peter Pucher, Marek Uram a Radek Haman. Utkání hvězd pak začne na stadionu druholigového 1. SC Znojmo v 18 hodin.

Zdroj: ČTK

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Divizny, jetele i mochny zdobí nové záhony v Lednici. Sledují je odborníciZprávy

Divizny, jetele i mochny zdobí nové záhony v Lednici. Sledují je odborníci

V Lednici vznikly čtyři neobvyklé záhony. Odborníci z Mendelovy univerzity do nich vysadili zhruba 40 druhů rostlin, které běžně rostou ve volné přírodě. Zkoumají, zda by se některé z nich mohly uplatnit také jako okrasné rostliny v zahradách.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook