neděle 17. ledna 2021 Drahoslav

SOUTĚŽ: Tišnovské letní kino rozhýbe Aneta Langerová s kapelou a smyčcovým triem

Jsou hvězdičky, které zazáří a vyhasnou. Velká část z nich se rekrutuje z mnoha pěveckých soutěží, které se v posledních letech staly divácky oblíbenou atrakcí. To však určitě není případ Anety Langerové. Vítězka první řady SuperStar si za poslední dekádu vybudovala jméno všestranné a oceňované hudebnice. Po sedmi letech se o tom budou moci znovu přesvědčit i návštěvníci jejího koncertu v tišnovském letním kině, kde Aneta zahraje v úterý 8. srpna.

Aneta Langerová je sice produktem televizní soutěže Česko hledá SuperStar (vyhrála ji v roce 2004), ale od ostatních laureátů téhle show se od samého počátku na hony liší, neboť nejde o žádnou krátkodechou hvězdičku či celebritku pro bulvární média, nýbrž o umělkyni s jasným názorem a s produkcí zajímavou i pro poučenější publikum. 

Od svého uvedení na scénu českého hudebního showbusinessu vydala Aneta dohromady šest alb (plus dvě bonusové koncertní). V Tišnově se diváci můžou těšit na průřez její tvorbou a písně zejména ze dvou posledních alb: Pár míst z roku 2011, jež je současně záznamem jejího akustického turné, a CD Na Radosti, po němž je pojmenován i zpěvaččin současný koncertní program.

Jedná se o soubor písní „inspirovaných místem, kde se zastavil čas a s ním i osudy lidí, kteří tam žili. Písně vznikaly v hloubi šumavských lesů a dají se charakterizovat třemi slovy: vyprávění, silné ženy, venkov. O místu jejich vzniku zpěvačka říká: „Dům Na Radosti je bývalý sirotčinec, kde se jeptišky staraly o opuštěné děti. Bylo zásadní, že jsme jej vůbec našli. Je naplněný příběhy a člověk to cítí hned, jak přijede. Mají tam třeba starý kostel. Představovali jsme si nevěstu, jak stojí u oltáře, nechce tam být a promlouvá s Panenkou Marií o víře v život a o naději.“

Plných devět let byla Aneta Langerová rovněž patronkou projektu Světluška Nadace Českého rozhlasu, zaměřeného na pomoc nevidomým a slabozrakým. Koncert zpěvačky, která je jako jedna z mála na naší scéně opravdu všestrannou osobností, rozhodně stojí za návštěvu.

SOUTĚŽ o vstupenky na koncert Anety Langerové v Tišnově 8. 8. 2017

Napište první písmeno abecedy.

* Povinné položky.

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.