čtvrtek 21. ledna 2021 Běla

SOUTĚŽ: Na Flédě se spojí energie Fallgrapp s poezií Himalayan Dalai Lama

Po roce od vydání úspěšného alba V hmle se osmičlenný ansámbl Fallgrapp v čele s Jurešem Líškou vrací na Flédu se dvěma nominacemi na cenu Radio_Head Awards. jejich brněnský koncert 5. dubna uvedou zvukoví básníci Himalayan Dalai Lama v živé premiéře novinek z připravované desky Orange Coloured Rose Leaves.

Netradiční hudební uskupení Fallgrapp zahrnující houslové trio nevystoupí s Himalayan Dalai Lama poprvé. Producentské duo bylo hostem i loňského turné kapely Fallgrapp a společně vystoupili také na Flédě v jednom z nejdynamičtějších koncertních večerů jarní sezóny. 

Loni si mohutné těleso Fallgrapp vyzkoušelo první oficiální turné, které začalo psát jeho nové dějiny. Na rozdíl od debutového alba Rieka (2014), které díky Jureši Líškovi nezapře inspiraci ve slovenském folklóru, vznikala deska V hmle (2017) s vědomím, že bude hrána živě s mnohočlenným ansámblem. Její úvodní skladba Ougadougo se v prosinci dočkala klipu a nově upravené hudební verze v podobě, jakou ji kapela hrává na koncertech.

Brněnská producentská dvojice Himalayan Dalai Lama propojuje dynamiku moderní taneční muziky se zvukem ambientní vážné hudby. Kombinuje prvky chillwave, ambientu, triphopu a techna. Na Flédě představí novinky z připravované desky Orange Coloured Rose Leaves, v níž postupně upouští od digitálních zvuků a vrací se k analogovým klávesám a bicím automatům různých generací od 60. let do současnosti. 

Soutěž o vstupenku na koncert Fallgrapp a Himalayan Dalai Lama na Flédě 5. dubna

Napište první písmeno abecedy.

* Povinné položky.

Autoři | Foto Fléda

Štítky soutěž, Fallgrapp, Himalyan Dalai Lama

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.