St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Dálnice D1 je v místech, kde ji poškodila vedra, opět průjezdná

RRedakce1 minuta čtení5. 8. 2013, 11:43
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Po bezmála dvou dnech oprav dnes v 10:00 silničáři zprůjezdnili u Domašova na Brněnsku pravý jízdní pruh na 167. a 169. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno, řekla mluvčí policie Petra Vedrová. V sobotu povrch této rušné dopravní tepny poškodila extrémní vedra.

Dálnice je tvořena panely, které se v důsledku vysokých teplot místy částečně zvedly. Na silnici tak vznikly nerovnosti v podobě schodků. U některých vozů to způsobilo defekty pneumatik.

Provoz byl na obou místech sveden do levého jízdního pruhu a zpomalen na 80 kilometrů v hodině. Silničáři museli panely odstranit, vybagrovat podloží a udělat jej znovu, položit svařované ocelové sítě a ty zalít betonem. Tím otvory zalili již v neděli. Do dneška se čekalo, až řádně zaschne a zatvrdne.

Zdroj ČTK

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
V Podyjí se rozmohl nevkusný nešvar. Turisté v parku pohazují hygienický odpadSpolečnost

V Podyjí se rozmohl nevkusný nešvar. Turisté v parku pohazují hygienický odpad

Pohozené kapesníky a vlhčené ubrousky. S vizuálním i ekologickým nešvarem se momentálně potýkají správu Národního parku v Podyjí. Návštěvníci během své návštěvy zanechávají odpad, který se v suchém období rozkládá i měsíce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.