Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Silničář vjel na D1 na čerstvě položený beton, způsobil škodu za 10 milionů

RRedakce1 minuta čtení14. 10. 2016, 16:54
ilustrační foto
ilustrační foto

Na opravovaném úseku D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži poškodilo vozidlo nový betonový povrch vozovky. Škodu Ředitelství silnic a dálnic odhaduje zhruba na deset milionů korun. ČTK to řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Podle informací ČTK šlo o vozidlo některého ze silničářů, který se na stavbě komunikace podílel.

"Vozidlo objelo stavební stroje rozestavené před začátkem čerstvě pokládaného úseku, přetrhlo červenobílou pásku a projelo po části nově položeného úseku, než řidič zjistil, že vjel na čerstvý beton," uvedlo v tiskové zprávě ředitelství silnic. Poté, co se otočil a snažil se odjet zpět, byl zastaven pracovníky stavby, kteří přivolali Policii ČR, uvedlo v tiskové zprávě ŘSD.

Bude požadovat, aby stát do opravy poškozeného povrchu nemusel investovat další prostředky a aby oprava neprodloužila výstavbu. Zhotovitelem uvedeného úseku je sdružení stavebních společností Alpine Bau, OHL ŽS a EUROVIA CS.

Úsek mezi Bíteší a Devíti kříži se opravuje od poloviny srpna a stavební práce mají pokračovat ještě v příštím roce. Rekonstrukce má vyjít na 685 milionů korun bez DPH.

Zdroj: ČTK

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Po několika sklenkách vyrazila plavat. Ženu z vody museli dostat záchranářiKrimi

Po několika sklenkách vyrazila plavat. Ženu z vody museli dostat záchranáři

Horké dny lákají k vodě, lidé by to ale neměli přehánět s alkoholem. Své o tom ví žena z Pasohlávek, která se po větším množství alkoholu vydala plavat. Z vody ji museli dostat vodní záchranáři, dechová zkouška pak ukázala téměř dvě promile.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook