Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

VIDEO: Neopatrná chodkyně v Brně vběhla mezi rozjíždějící se auta. Za chybu draze zaplatila

Nicolas Rosier2 minuty čtení30. 1. 2026, 17:00
Snímek obrazovky 2026-01-30 111532
Snímek obrazovky 2026-01-30 111532 · Foto: PČR

Spěch se ve středu odpoledne nevyplatil ženě, která na křižovatce ulic Dornych a Zvonařka vyběhla přímo před rozjíždějící se auta. To, že na semaforu svítí červená, ji příliš nezajímalo. Za neuvážené chování však bolestivě zaplatila, jedno z aut ji srazilo. Žena však měla štěstí v neštěstí, nehodu totiž v přímém přenosu sledovali záchranáři.

Krátce před středeční druhou odpolední se v brněnské křižovatce ulic Dornych a Zvonařka odehrála vážně vypadající nehoda. Žena středního věku totiž při přecházení silnice vůbec nerespektovala světelné signály na semaforu. Přestože jasně svítila červená, chodkyně se z chodníku rozběhla přímo do vozovky. Za neuvážené rozhodnutí však bolestivě zaplatila. 

„Ze záznamů městských dopravních kamer je patrné, že po průjezdu autobusu se chodkyně rozeběhla z chodníku do vozovky na signál ,Stůj'. Dostala se tak přímo před rozjíždějící se vozidla," popsal policejní mluvčí David Chaloupka.

Řidič auta v bližším jízdním pruhu sice dokázal na nenadálou situaci zareagovat a na poslední chvíli zastavil, přes něj ale ženu neviděl šofér jedoucí ve vzdálenějším pruhu. Chodkyni tak srazil.

„Žena však měla štěstí v neštěstí. Nehoda se totiž odehrála přímo před zraky zdravotnických záchranářů, kteří na křižovatce čekali na signál ,Volno', a mohli jí okamžitě poskytnout první pomoc," uvedl mluvčí.

Zveřejněním tohoto případu chtějí policisté všechny chodce upozornit na skutečná rizika, která vyplývají z nerespektování dopravních pravidel. „Z výsledků šetření nehod roku 2025 v Jihomoravském kraji totiž vyplývá, že za každou třetí nehodu s účastí chodce stojí právě jeho chyba nebo nepozornost. Policisté řešili v uplynulém roce 307 nehod s chodci a 109 z nich zavinili chodci což je proti předchozímu roku mírný nárůst," dodal Chaloupka.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Po několika sklenkách vyrazila plavat. Ženu z vody museli dostat záchranářiKrimi

Po několika sklenkách vyrazila plavat. Ženu z vody museli dostat záchranáři

Horké dny lákají k vodě, lidé by to ale neměli přehánět s alkoholem. Své o tom ví žena z Pasohlávek, která se po větším množství alkoholu vydala plavat. Z vody ji museli dostat vodní záchranáři, dechová zkouška pak ukázala téměř dvě promile.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook