St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Na jihomoravských silnicích v lednu nikdo nezemřel. Před rokem to bylo pět lidí

ČČTK / Ivo Spisar1 minuta čtení1. 2. 2025, 19:00
17273368623669-139-dsc06068
17273368623669-139-dsc06068 · Foto: Tran Anh Tuan

Lednové nehody se na jihomoravských silnicích obešly bez úmrtí, deset lidí se těžce zranilo. Celkem policisté evidují 343 nehod, což je o 47 méně než loni. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK. Před rokem zemřelo za první měsíc na jihomoravských silnicích pět lidí.

Vedle těžce se zraněných se letos také 160 lidí zranilo lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 27 milionu korun.

Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. V některých dnech panovala na jižní Moravě nízká oblačnost a silnice namrzaly. Řidiči si obvykle v těchto dnech dávají větší pozor a policisté řeší převážně drobnější nehody bez zranění. Nejvíce nehod se stalo v úterý 28. ledna, celkem 22.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
ilustrační foto.Společnost

Objevte Česko s Turistikou beze stop. Tři tipy, kam vyrazit

Vydejte se za krásami české přírody i mimo nejvyhledávanější turistické cíle. Projekt Turistika beze stop, který vznikl ve spolupráci se společností e.ON, nabízí inspiraci na výlety, jež spojují objevování méně známých míst s ohleduplným přístupem k přírodě. Přinášíme tři zajímavé trasy, jejichž kompletní přehled najdete na stránkách projektu.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook