čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Společnost

POČASÍ NA ČTVRTEK: Další horký den, k večeru přijdou přeháňky či bouřky

Dnes bude polojasno až oblačno, na konci dne ale čekejte přeháňky nebo dokonce bouřky. Nejvyšší teploty budou dosahovat až na 29 °C.

Město nabídne mladým párům startovací byty, největší šanci mají rodiny s dětmi

Město uvolnilo nové byty pro mladé páry a rodiny. Na Beethovenově, Mostecké a v Kohoutovicích tak bude k dispozici 15 bytů, které pak mladé rodiny obydlí. Nabídku startovacích bytů už město nabídlo, podat přihlášku je možné do konce července.

ANKETA: Špatný vtip nebo unikátní dílo? Brněnský orloj chrlí na Svoboďáku kuličky přesně deset let

Brněnský orloj, ikonická stavba ve tvaru černého projektilu, brzy oslaví své desáté narozeniny. Šest metrů vysoká stavba se tyčí nad náměstím Svobody, její díly se mechanicky otáčejí kolem své osy a vždy v jedenáct hodin z ní za zvuku zvonkohry...

Brno chce do deseti let výrazně snížit emise. Kampaň má připravit lidi na změnu klimatu

Brno dnešním dnem zahajuje novou kampaň „Připrav Brno“, která je určena široké veřejnosti, firmám i institucím a má je informovat o tom, jak se lépe připravit na měnící se klima.

Most přes Žabovřeskou se uzavřel podruhé během jednoho roku. Kompletní rekonstrukce naráz prý nebyla možná

Ode dneška až do 16. srpna neprojedou řidiči v Brně přes most nad Žabovřeskou. Z Bystrce do Králova pole tak musí objízdnou trasou. Jde o druhý několikaměsíční uzavírku mostu během posledního roku. Most se naposled zavřel od jara do léta v roce...

Kupte rostlinu, zachraňte folklór

středa, 1. července 2020, 11:40Společnost

Kupte rostlinu, zachraňte folklór

Prostory Galerie TIC, malého nádvoříčka přístupného z Panské ulice v centru Brna, zaplnilo několik stolů. Na nich se tísní květináče - nebo častěji jejich provizorní alternativa z kelímků od jogurtu - se sazeničkami rostlin. Včera se tu konal v...

Ode dneška sundáváme roušky. Budeme je potřebovat jen v zdravotnických a sociálních zařízeních

Ruší se povinnost nosit roušky, s výjimkou ve zdravotnických a sociálních zařízeních, od středy 1. července. Dále se ruší omezení otevírací doby restaurací a dalších provozoven. Uvolnění se netýká vybraných obcí v Moravskoslezském kraji.

POČASÍ NA STŘEDU: Další tropický den, teploty překročí třicítku

Dnes nás čeká jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Odpoledne bude místy přechodně oblačno, výjimečně doprovázeno bouřkami či přeháňkami.

Od středy začne další dopravní peklo. Na téměř celé prázdniny se uzavře most přes Žabovřeskou

Brněnští řidiči by se od zítřka měli obrnit ještě větší dávkou trpělivosti. Kvůli stavbě Velkého městského okruhu (VMO) se totiž v obou směrech uzavře most přes Žabovřeskou. Spojnice mezi Bystrcí a Královopolskými tunely zůstane uzavřena až do...

Ve středu startuje první z dvanácti běžeckých závodů brněnského Triexpert Cupu

Tento týden poběží závodníci na atletickém okruhu VUT první ze série závodů poháru Triexpert Cup. Každou následující středu, po dobu jedenácti týdnů, bude následovat další trasa. Jejich délka a místo konání se různí.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.