Počasí dnes10 °C, zítra10 °C

Disciplinárka trestala obránce Komety. Za sekání dostal stopku na dva zápasy

Obránci Lukáš Kovář z Vítkovic a Rhett Holland z Komety Brno dostali dvouzápasové tresty za fauly ve středečním čtvrtfinále play off hokejové extraligy. Oba navíc musí zaplatit pokutu ve výši deseti procent měsíční mzdy. O rozhodnutí předsedy disciplinární komise Viktora Ujčíka informovala Asociace profesionálních klubů ledního hokeje na twitteru.

Kovář ve čtvrtém utkání série ve 49. minutě zasáhl nešetrně kolenem Eduarda Šalého, osmnáctiletý útočník Komety se pak jen ztěžka zvedal z ledu. Vítkovický hráč dostal od rozhodčích dvouminutový trest. Holland byl dodatečně potrestán za situaci ve 32. minutě, kdy se ohnal vysokou hokejkou po Mariu Grmanovi. Od rozhodčích dostal menší trest za sekání.

Brno dramatický zápas plný šarvátek vyhrálo 2:1 a vyrovnalo na 2:2 na zápasy. Disciplinární komise na základě podnětů klubů řešila i další zákroky. Vítkovice chtěly, aby byli dodatečně potrestáni také Radek Kučeřík, Lukáš Horký a Kristian Pospíšila. Brno požadovalo zastavení činnosti pro Petera Kriegera.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!