sobota 7. prosince 2019 Ambrož

SOUTĚŽ: Lužánky znovu ožijí fotbalem. Na legendárním stadionu se představí Paci nebo Švanci

Legendární lužánecký stadion opět ožije fotbalem! A vrátí se na něj legendy, kteří pamatují desítky tisíc fanoušků na jeho ochozech. Zbrojovka se Za Lužánkami utká 10. října se Sigmou Olomouc. Na programu budou jak zápasy "áček", tak utkání legend.

Průřez hráčů Zbrojovky, od titulu po současnost

Oba moravští soupeři se utkají dvakrát - v 17 hodin je na programu zápas legend, v 19 hodin pak přátelský duel "A" týmů. „Zbrojovka se po letech zase vrací tam, kde je doma. Bude u toho průřez hráčů Zbrojovky od titulu až po současnost. Dostat fotbal zpět na lužánecký stadion nebylo nic snadného a jsme moc rádi, že se nám to alespoň v této formě přátelského utkání podařilo," říká Petr Švancara, marketingový pracovník Zbrojovky, který Za Lužánkami s fotbalem začínal i končil. 

Vedle Švancary se na hřišti objeví i další klubové legendy, někteří dokonce z mistrovského týmu, který vyhrál v roce 1978 titul. Mistrovský tým bude zastupovat Hron, Jarůšek a Kopenec, současnost třeba Pavel Zavadil s Janem Polákem. Účast přislíbil Libor Soldán, Patrik Siegl, Milan Pacanda, Marcel Cupák, Petr Křivánek, Martin Zbončák, Zdeněk Cihlář, Ríša Dostálek, Pavel Šustr. Trenérem bude Karol Dobiaš, mistr Evropy z roku 1976. Sigmu povede John Uličný a v sestavě nebudou chybět Martin Vaniak, Radek Látal, Oldřich Machala, Tomáš Janotka, Martin Kotůlek a další.

Prohlídka útrob stadionu

Stranou zájmu pochopitelně nezůstane ani samotný stadion. „Fanouškům nabídneme třeba prohlídku útrob stadionu, například šaten. A průvodci budou opravdu povolaní - hráči mistrovského týmu, který zde dobyl v roce 1978 titul. Budeme se snažit zajistit divákům co největší komfort, samozřejmě myslíme i na osvětlení, které nám zařídí firma Fox Agency. Jedná se konkrétně o šest reflektorů v osmimetrové výšce," prozradil Švanci.


Program akce

11:00 přátelský zápas U11 Zbrojovka vs. Sigma

13:00 mistrovský zápas U15 Zbrojovka vs. Baník

15:00 mistrovský zápas U14 Zbrojovka vs. Baník

17:00 zápas legend Zbrojovka vs. Sigma

19:00 zápas "A" týmů Zbrojovka vs. Sigma


 

Vyhrajte vstupenku na Bitvu na Moravském Poli

Napište první písmeno abecedy.

* Povinné položky.

Foto Miroslav Savula

Štítky bitva na moravském poli, lužánky, zbrojovka, fotbal

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.