sobota 11. července 2020 Olga

Michaela Jagusztynová

Michaela Jagusztynová » Články

ANKETA: Ovlivnila korona Brňanům i letní dovolenou?

Koronavirus ovlivnil mnoho věcí včetně letošních letních dovolených. Do hodně zemí po celém světě Češi stále nemůžou vycestovat a často tak sahají po alternativách. Ptali jsme se proto Brňanů, kam se letos chystají oni.

Podchod pod hlavním nádražím nově patří Brnu. Město z něj chce udělat moderní obchodní pasáž

Divné stánky, hodně bezdomovců a zastaralý prostor alias podchod pod hlavním nádražím. To by se ale mělo změnit. Novým vlastníkem podchodu je město Brno, které by z prostoru chtělo vybudovat moderní obchodní pasáž odpovídající 21. století.

V Brně se prolíná město i venkov, pro rodinný život je to skvělé místo, říkají zakladatelky Rodičem v Brně

Lenka Matušková a Martina Vidová jsou rozdílné jako den a noc, přesto mají nejednu věc společnou. Jsou to matky žijící v Brně, které spojuje vášeň poznávat město a jeho okolí z pohledu rodiče. Založily si proto Facebookovou a webovou stránku...

Ode dneška sundáváme roušky. Budeme je potřebovat jen v zdravotnických a sociálních zařízeních

Ruší se povinnost nosit roušky, s výjimkou ve zdravotnických a sociálních zařízeních, od středy 1. července. Dále se ruší omezení otevírací doby restaurací a dalších provozoven. Uvolnění se netýká vybraných obcí v Moravskoslezském kraji.

POČASÍ NA STŘEDU: Další tropický den, teploty překročí třicítku

Dnes nás čeká jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Odpoledne bude místy přechodně oblačno, výjimečně doprovázeno bouřkami či přeháňkami.

Brno zastropuje ceny za taxi přes aplikaci. Uber se do Brna nechystá, Bolt plánuje rozšíření mimo Prahu

V České republice začne od prvního července platit nová vyhláška ministerstva, která legalizuje taxislužby provozované pomocí mobilní aplikace. Brno už v minulosti zastropovalo ceny za jízdu taxi na svém území pro klasické taxislužby, nyní toto...

Rodinné farmě z Brna hrozí kvůli územnímu plánu zánik. Farmáři shání podpisy do petice

V návrhu nového územního plánu vede přes farmu Ráječek rodiny Sklenářových mimoúrovňová křižovatka. Její stavba by znamenala likvidaci farmy. Spolek Čisté Tuřany se rozhodl pomoci, potřebují ale minimálně 200 podpisů do úterních 16 hodin.

Brňané si připomínají popravu Milady Horákové

V sobotu to bude 70 let od popravy československé političky a právničky Milady Horákové, která se v 50. letech 20. století stala obětí justiční vraždy během komunistických politických procesů. Horáková je jedinou ženou popravenou v Československu.

Za necelých osm milionů korun vznikla nová odpočinková místa na nábřeží Svratky

Nové rekreační terasy u řeky Svratky kousek od Štýřického nábřeží jsou od středy přístupné lidem. Stavba začala vloni v červenci. Město Brno za úpravu nábřeží zaplatilo necelých osm milionů korun.

POČASÍ NA STŘEDU: Oblačno s občasnými přeháňkami

Ranní slunečné počasí vystřídá zatažená obloha s občasnými přeháňkami. Odpoledne nás ojediněle mohou zasáhnout bouřky. K večeru budou srážky a oblačnost ubývat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.