neděle 28. listopadu 2021 René

Na Brněnsku zazářil policista, který ve svém volnu pochytal migranty

Zkušenost a dobré oko prokázal jihomoravský policista z cizineckého oddělení, který si zrovna užíval v Říčanech na Brněnsku zaslouženého odpočinku. Když ale uviděl krátce před půlnocí neznámé mladíky, jak se poflakují po obci, nedalo mu to a podezřelé zkontroloval. 

Jakmile mladé muže spatřil, hned mu bylo jasné, že nejsou místní. Mladíky, kteří se v ulicích potulovali, oslovil a vyzval je, aby ukázali doklady. 

K jeho překvapení rychle zjistil, že se jedná o nelegální migranty. Ačkoliv měli namířeno do západní Evropy, putovali z místa rovnou do záchytného zařízení pro cizince,“ popsal počínání kolegy mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala. 

Navíc se nejednalo o jediné běžence, které policie za poslední dva dny objevila. Na Břeclavsku si místní rybář všiml, jak se v těžko přístupném terénu schovávají dva muži. Neváhal a zavolal policisty, kteří do akce nasadili pozemní hlídky i vrtulník s termovizí a migranty lapili. 

„U všech zajištěných osob budou nyní policisté především zjišťovat, odkud k nám přicestovali. Za poslední dny bylo na jižní Moravě odhaleno již sedm neoprávněně pobývajících cizinců,“ dodal Vala.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PČR

Štítky Policie, Migranti, Migrace, Jihomoravský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.